سوالات متداول پیش از خرید پارکت

سوالات متداول پیش از خرید پارکت

بسیاری از افراد قبل از خرید پارکت تحقیق می‌کنند، احتمالا شما نیز به این نکته واقف هستید که انتخاب آگاهانه پیش از خرید به منزل شما جلوه زیبایی می‌بخشد. در این پست می‌خواهیم به چند سوال که ممکن است به شما در انتخابتان کمک کند، پاسخ دهیم…

۱٫ رطوبت چه تاثیری بر روی کفپوش های پارکتی می‌گذارد؟

همانند مواد طبیعی، تغییر رطوبت در منزل شما می‌تواند بر روی پارکت نیز تاثیر بگذارد. در حمام‌ها یا اتاق های پایین‌تر از سطح زمین، رطوبت و یا پتانسیل نفوذ آب می‌تواند مشکل ساز باشد. در نتیجه پارکت های معمولی برای این اماکن توصیه نمی‌شوند. البته این مورد بیشتر برای پارکت‌های معمولی رخ می‌دهد  و در اصطلاح تجاری جنس “اصل” مشکلات از این قبیل را ندارد.

۲٫ بهترین راه تمیز کردن پارکت و حفظ ظاهر آن همانند یک پارکت نو چیست؟

از جارو ویا جارو برقی به صورت عادی برای تمیز کردن پُرزها استفاده کنید. استفاده محکم از این وسایل می‌تواند لایه پارکت را خراب کند. از حصیر یا پا دری در قبل از ورود یا بعد از آن جهت جلوگیری ورود رطوبت ویا کثیفی بر روی فرش استفاده کنید. در صورت کثیف شدن به سرعت لکه های به وجود آمده را با استفاده از محلول های تمیز کننده پارکت تمیز کنید.

۳٫ آیا باید از پارکت های پیش ساخته استفاده کرد یا ساخت در محل؟

پارکت های پیش ساخته از سوی کارخانه به صورت رنگ آمیزی و بسته بندی شده ارسال می‌گردد. اگر شما قصد دارید قطعه‌ای را به پارکت فعلی منزل خود اضافه کنید، لازم است که از پارکت های ساخت در محل به دلیل رنگ آمیزی و هماهنگی با پارکت قبلی استفائه کنید. به خاطر داشته باشید کار در محل زمان بیشتری طول می‌کشد و باید اشاره کرد که گرد و خاک جمع شده در درزها تا زمان پایان کار قابل تمیز گردن نیست. بهتر است هنگام خرید چند رول بیشتر سفارش دهید تا از این قبیل مشکلات پیش نیاید.

۴٫ آیا رنگ پارکت زرد من به همین شکل باقی می ماند و یا با گذشت زمان رنگ آن تغییر خواهد یافت؟

برای پارکت های زرد این یک موضوع طبیعی است که با گذشت زمان رنگ آن تیره‌تر و یا روشن‌تر گردد. به این صورت که مشخصات چوب ویا قرار داشتن در مقابل نور مستقیم خورشید به شدت بر سرعت این موضوع تاثیرگذار است. پیشهاد می‌شوند که فرش و مبلمان را جابجا کرده تا پارکت در مقابل نور نیز بتواند عمر خود را داشته باشد. البته این موضوع نیز همانطور که گفته شد به کیفیت پارکت‌ها بستگی دارد.

۵٫پارکت‌های منهدسی شده چیست؟

در پارکت‌های مهندسی شده چندین صفحه از پارکت اصلی با هم به جهت تشکیل یک تخته بادوام تشکیل شده‌اند. ساختار چند لایه مهندسی شده به چوب پایداری بیشتر نسبت به پارکت معمولی می‌بخشد و حساسیت آن را نسبت به دما و رطوبت کاهش می‌دهد. برخلاف پارکت‌های معمولی، پارکت‌های مهندسی شده امکان نصب در سطوح پایین تر از زمین را نیز دارا می‌باشند که یک انتخاب عالی برای سطوح پایین‌تر از سطح زمین می‌باشد.

۶٫آیا من خود می‌توانم پارکت خود را نصب کنم؟

عملیات نصب پارکت نیاز به زمان، دقت و تخصص نسبی درباره نحوه نصب دارد. حتی برای نصاب حرفه‌ای می‌تواند چالش برانگیز باشد. اینکه پارکت شما دارای ظاهر و زیبایی مناسبی باشد بستگی به زمانی که شما صرف می‌کنید، دارد. اگر شما تا به حال این کار را انجام نداده‌اید توصیه می‌کنیم که از افراد ماهر جهت نصب استفاده کنید.

۷٫ چگونه پارکت خود را با محیط هماهنگ کنیم؟

برای هماهنگی پارکت، پارکت‌ها را به اتاقی که قرار است در آنجا نصب شوند، انتقال دهید و چندین روز آن ها را خارج از کارتن و بر روی زمین قرار دهید. این کار باعث می شود که رطوبت اولیه پارکت‌ها با رطوبت داخل اتاق هماهنگ شود. توصیه می‌شود که این کار را برای کلیه پارکت‌ها انجام دهید. در ضمن پارکت‌های مهندسی شده نیازی به این کار ندارند.

۸٫ آیا پارکت یک انتخاب مناسب برای خانه‌های دارای حیوانات خانگی است؟

بله، اما نیاز به مراقبت بیشتری دارد. نوع چوبی که برای پارکت انتخاب می کنید ارتباط مستقیمی با میزان دوام آن در مقابل سایش و پارگی دارد. شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که پارکت زیبای شما به همان صورت باقی بماند در صورت گرفتن ناخن های حیوان خانگی‌تان، جارو کردن مکرر برای جلوگیری از آلودگی، شن و خز، تمیز کردن رطوبت ریخته شده و یا برخورد در صورت لزوم.

😃+

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics